Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utrpení koní
Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich je transportováno do Itálie, zbytek do Francie a Belgie. Koně podstupují velmi dlouhé cesty trvající až 95 hodin a vedoucí přes 6 zemí. Mezi nimi je také česká republika. Evropská organizace na ochranu zvířat monitorovaly tyto transporty a zdokumentovali neuvěřitelná utrpení koní a porušování mnoha ...předpisů. Koně jsou natlačeni těsně na sebe, jsou používány nevhodná a zastaralé kamiony, přestávky určenáé k napájení, krmení a odpočinku jsou naprosto ignorovány nebo hrubě podceňovány.

Některá zvířata stráví celou cestu bez odpočinku, vody a krmení. řidičům je přikázáno koně nenapájet, protože konzumenti chtějí "nenasáklé maso". Vědecké důkazy dokládají, že pouhých 24 hodin cesty při zajištění dobrých podmínek představuje i pro zdravého koně velký problém. Koně jsou navíc často nemocní nebo staří a podmínky rozhodně nejsou optimální. Mezi nejčastější zdravotní problémy, kterými koně na cestě trpí, patří zápal plic, plicní infekce, salmonela, zvýšená činnost srdce a žaludeční vředy. Mnoho koní během transportu ztratí rovnováhu a spadnou. Pak mohou jen stěží vstát a jsou tak pošlapáváni a zraňováni stojícími koňmi. Zkolabovaní koně jsou na zastávkách vytaženi z kamionu nebo jsou donucováni k tomu, aby se postavili na nohy. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházelo. Velmi často nedochází k omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou také zvířata porážena před očima ostatních koní, čím je porušován polský zákon.
...........

........

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

HRŮZA

(KOULIK, 10. 11. 2015 21:28)

TO NEJSOU VŮBEC LIDI CO TOHLE DĚLAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!aNI ZVÍŘE TAKTO NETRÁPÍ SVOU KOŘIST!!!!!

adas

(nesnasim ty lidi co to delaj, 18. 9. 2010 10:06)

presne,nesnasim je klidne bych je zbicovala je to strasnyyyy

Nesnasim lidi,co delaji tohle zviratum!

(aneta, 16. 3. 2010 21:37)

Ja nenavidim,lidi co tohle muzou delat se zviratama..Presne to same bych udelala jim.Svinim!Muzese stim proboha neco udelat?

HNUSNÝ KOKOTI TI LIDÉ

(KONAŘKA25, 16. 9. 2009 19:07)

PŘESNĚ TO SAMÉ BYCH UDĚLALA TIM LIDEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sou to špíny ti lidi

(Koníček , 30. 6. 2009 9:45)

Chudáci koně pochopte že ten kůn nemůže mluvit nemuže říc aby toho nechal ao nemůže dělat nicc!!je to tak hnusný tak bezcitný prostě lidi jsou svinstva který to dělají!!a k čem jim to bude když ho utýrají k smrti?!hm?? no kčemu?? sou lidi kreténi. Prostě mi to moc przí a chce se mi prečet! no coment plz plz =o(

koně

(kiara, 10. 3. 2009 17:19)

to je strašný fffffffffffuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjj

Fuj!!

(Makiš, 26. 7. 2008 18:38)

Jsou to zrůdy¨,koně,tak ušlechtilá zvířata a jak se s nima zachází!!!

zvirata

(jitka, 6. 7. 2008 11:54)

zvirata jsou jako lidi akorat neumi mluvit a ten kdo je zabiji ten by se mnel stydet to je hnus fů ůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůj ja mam zvirata hrozne rada a to ze nektery lidi zabijej zvirata pro radost by se meli fakt dost stydet.

........

(Zdenka, 16. 12. 2007 17:38)

Lidi si o sobě myslí to, co nejsou, já sem taky člověk, ale nejsem taký pi*us, aby zabíjela jaké koliv zvíře. Lidi, co to dělaj, by měli taky dostat trast smrti a úplně stejně by se měli týrat, uvídíme, jak by se jim to líbilo

zabijaci koni

(hana, 12. 11. 2007 20:18)

tohle je jako strasny pohled na mrtvi kone

koně na jatka -no a co ?

(sarah608@seznam.cz, 9. 11. 2007 20:13)

lidi víte vůbec ,co píšete ??já osobně jsem proti krutým podmínkám a týrání při převozu ,ale jinak je mi to jedno .u koní pracuju dlouho a opravdu bych vás chtěla vidět ,jak si takového mrzáka doma chováte !!víte ,kolik by to stálo ??a třeba co na to kůň ??že nemá plnohodnotný život a vy ho tím týráte ??je plno zdravých koní ,co si zaslouží mít domov a vy brečíte nad těma nepotřebnýma ..

koničci

(jita, 3. 11. 2007 19:19)

ja koně miluju od té doby co sem je spatřila a toužím po něm co ja bych dala za to abych ho měla. a některý lidi je zabýjej je to humus . ty lidi co to dělaj by se měli stydět že zabýjej tak nádherný zvíře.

pro austina

(elis, 1. 11. 2007 16:37)

No jo, víš ty vůbec, jak koně vypadají? Jestli jo, změnil by jsi názor a nepokoušej se mě laskavě ukecat těma tvíma vědomostníma řečičkama. Ale

co vam udělali zviřata

(jitka a aja, 16. 10. 2007 13:28)

zviřata jsou v něčem podobni nam a vi je zabijite jste hnusny zmrdi prala bych vam to zažít to co ty zviřata

co vam udělali zviřata

(jitka a aja, 16. 10. 2007 13:28)

zviřata jsou v něčem podobni nam a vi je zabijite jste hnusny zmrdi prala bych vam to zažít to co ty zviřata

šílený

(denisa, 8. 10. 2007 11:40)

jak to někdo muže provést

to je strašný!!!!!

(sisa, 2. 10. 2007 12:53)

lidi,cítím s váma:(((

fuj

(kiki, 2. 9. 2007 15:00)

sice to je hrozne e ja bych nikdy nic takoveho nedopustila
ae ve stáji byl kůn a on byl nemocný a tak ho dali do salámu....fuj

lidi jsou ***********************

(Conusek(www.conusek.blog.cz), 26. 8. 2007 11:30)

cssssssss,proboha,ani nevíte jak bych těm koníkům ráda pomohla! Ale bohužel nevím jak! měla sem petici,aby nevozili koně na jatka přes naše území,bohužel nevím kam se mi poděla a pokud ji máte taky ,zjistila sem ,že ji ještě můžete poslat!!! je mi do breku,když vidím ,když at je to jakékoliv zvíře,že je někdo týrá!

Fuj.-(

(Evča, 23. 8. 2007 13:23)

je mi s toho blbě když si ty neviný tvorečky představím jsou to chudáčci :-(


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »